Teveccüh - Ansiklopedik bilgi
Teveccüh

1. (isim) Bir yana doğru yönelme, yüzünü çevirme
2. Güler yüz gösterme, yakınlık duyma, hoşlanma, sevme
Teveccüh - Bağlantılar
Nazar ve Teveccüh

Teveccüh

TEVECCÜH
Teveccüh - Kitap Tanıtım
Himmet Teveccüh ve Nazar 
Maddi ve Manevi İşlerde Başarının Sırrı

Ömer Faruk Hilmi 
TUĞRA NEŞRİYAT-İSTANBUL 

Bu kitapta himmet sahibi insanların himmetleri, teveccüh sahiplerinin teveccühleri ve nazar sahibi insanların nazarlarına mazhar olan Salih insanların güzel hikayelerini görecek ve okuyacaksınız.

Teveccüh - Risale-i Nur Külliyatı
Hem o zîhayat, kâinatın bir misâl-i musağğarı ve şecere-i hilkatin bir meyvesi hükmünde olduğu için, kâinat kadar ihtiyacâtını birden kolaylıkla küçücük daire-i hayatına yetiştirmek, Samediyet turrasını gösteriyor. Yani o hal gösteriyor ki, onun öyle bir Rabbi var ki, ona, her şeye bedel bir teveccühü var ve bütün eşyanın yerini tutar bir nazarı var. Bütün eşya, Onun bir teveccühünün yerini tutamaz.
Sözler | Yirmi İkinci Söz

Eğer asılsız ve riyaya sebep ve ihlâsı kıracak bir şöhret-i kâzibeyi kırmak için teveccüh-ü âmmeyi hakkımda bozmak murad ise, onlara rahmet! Çünkü teveccüh-ü âmmeye mazhar olmak ve halkların nazarında şöhret kazanmak, benim gibi adamlara zarardır zannederim. Benimle temas edenler beni bilirler ki, şahsıma karşı hürmet istemiyorum, belki nefret ediyorum. Hattâ kıymettar mühim bir dostumu, fazla hürmeti için belki elli defa tekdir etmişim.
Mektubat | On Altıncı Mektup