Sinirlenmek - Ansiklopedik bilgi
Sinirlenmek

1. Duygu ve davranışlarını denetleyemeyecek duruma gelmek, öfkelenmek, köpürmek, feveran etmek
Sinirlenmek - Kitap Tanıtım
Sinir Dükkanı

Mevlana İdris Zengin 
UÇURTMA YAYINLARI 

Mevlana İdris zengin tarafından kaleme alınan Yalnız Tilki serisini, rahatça yanınızda taşımanız ve okulda, otobüste, yolda, parkta yani heryerde özgürce okumanız için Yalnız Tilki Cep Serisi geliştirildi.
Yalnız Tilki Serisi´ni, cebinde taşımak ve özgürce okumak herkesin hakkıdır!
* Çınçınlı Masal Sokağı
* Kirpiler Şapka Giymez
* Hayal Dükkanı
* Korku Dükkanı
* Sinir Dükkanı
* Sufi İle Pufi
Sinirlenmek - Özlü sözler
  • Bir baba, çocuklarına sinirlendiği zaman, hemen hiddetlenebilir ve onları denetim altına almak için kuvvetini ve otoritesini kullanabilir. Bu eski bir paradigmadır. Ürünü kalıplanmış insandır. Sevgiye dayalı paradigma uzun vadeyi göz önüne alır ve çocuğun sorununu anlamaya ve konuşarak ona yol göstermeye yönelir. - Doğan Cüceloğlu 
  • Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına.
  • Eleştiriye aldırmayın. Eğer doğru değilse, yok sayın; eğer adil değilse, sinirlenmeyin; eğer cahilceyse gülüp geçin; eğer haklıysa, eleştiri değil demektir. Ondan ders çıkartın.
  • Eminim nefret etmiştir. Hediyeler; bize bir insan hakkında ne kadar az fikir sahibi olduğumuzu gösterirler. Ve hiçbir şey bir insanı yanlış bir değerlendirmeye itilmekten daha fazla sinirlendiremez. (Doğum gününde eşine kazak aldığını söyleyen Doktor Wilson’a)
  • Ençok sinir olduğum kişiler de şu bizim kadın özgürlükçüleri... İkide birde kürsüye fırlayıp, kadınların erkeklerden daha zeki olduklarını bağıra çağıra söylüyorlar. Yahu, bu söyledikleri doğru olmasına doğru, ama böyle alenen söylenir mi? Bizim kumpasın içine ediyorlar... - Anita Loos
  • Ne garibiz, tepkilerimiz bile olması gerektiği gibi değil. Sinirden gülüyoruz, sevinçten ağlıyoruz. 
  • Sakın tembellik ve sabırsızlık etme. Çünkü bunlar her şerrin anahtarıdır. Tembellik eden hiçbir hakkı eda edemez. Sabırsızlık eden de hiçbir hakka dayanamaz biraz sinirlenmekle haktan el çeker. - İmam Muhammed Bakır 
  • Sinir bozucu insanlar hep vardı da, internet sağ olsun hepsini bir araya topladı.
  • Sinirliliğin ilk kurbanı sinirlenmiş insandır.
Sinirlenmek - Risale-i Nur Külliyatı
Gâye-i hayal olmazsa, enâniyet kuvvetleşir

Bir gâye-i hayal olmazsa, yahut nisyan basarsa, ya tenâsi edilse; elbette zihinler enelere dönerler, etrafında gezerler.
Ene kuvvetleşiyor, bâzan sinirleniyor. Delinmez, tâ "nahnü" olsun. Enesini sevenler, başkaları sevmezler.
Sözler | Lemeât

Altıncı faydası: Hastalara, yirmi beş devâ-i imanî veren risalenin ilaçlarını nefsimde tatbik ederek ayn-ı hakikat olduğunu tasdik edip, asap ve sinirden gelen ziyade hassasiyetimden kıymetsiz, fâni işleri lüzumsuz ve endişeli meraktan ve faydasız ve zararlı alâkadan bir derece kurtulmaya sebep olmasıdır. 
Umum kardeşler ve hemşirelerimize birer birer selam ve  selametlerine dua ve dualarını rica eden kardeşiniz, 
Said Nursî 
Kastamonu Lâhikası | Tahlil