Güve - Ansiklopedik bilgi
Güve

Güve, (isim, hayvan bilimi) Kurtçuğu yapağı, yünlü kumaş ve dokuma yiyen pul kanatlılardan bir böcek (Tine pellionella)
Güve - Ayet mealleri
Araf (Orta Yer) Suresi 133. ayet:
Bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler (ayetler) olarak üzerlerine tufan, çekirge, buğday güvesi, kurbağa ve kan musallat kıldık. Yine büyüklük tasladılar ve suçlu-günahkar bir kavim oldular.
Güve - Bağlantılar
Radara Yakalanmayan Güve

Güve Gözünden Teknolojiye

Güve

Güve
Güve - Kitap Tanıtım
Güve Bir Türkiye Filmi

Tuncay Mollaveisoğlu
ALFA YAYINLARI

Tuncay Mollaveisoğlu, zoru kolay kılan ender araştırmacılardan biri. Eline aldığı konuyu herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir şekle sokmakta çok mahir bir kalem. Hele öykülemedeki başarısı onu rapor yazanlardan hemen ayırıyor. Çünkü bu başarı, onun en çetrefilli işleri anlaşılır bir kalıpla bize sunmasını sağlıyor.

Güve: Bir Türkiye Filmi Molleveisoğlu´nun ikinci kitabı. Kitabı okuduğumda Türkiye´yi yoksulluğa götüren yolsuzlukların kilometre taşlarını gördüm. Hem de arası açılmamış belgeler ve dudak ısırtan cinsten öykülerle. Bu kitap, okuruna pek çok değişimler yaratacaktır. Çünkü her Türk yurttaşı bu kitapta nasıl soyulduğunun, sırtında hangi hortumcu kenelerin besiye çekildiğinin açık seçik, ayan beyan resmini görecek.

Tuncay Mollaveisoğlu´nun eline, aklına sağlık. Bu kitap mutlaka okunmalı. Tuncay, Türk oligarşisinin hırsız iş adamı, hırsız bürokrat, hırsız siyasetçi, mafya bağlantısını anlatıyor. Kamu malının deniz, yiyenin domuz sayıldığı Türkiye´de arsızı, hırsızı tanımak ve unutmamak için Güve: Bir Türkiye Filmi okunmalı okutulmalı, her kütüphanede gelecek kuşaklara miras olarak kalmalı.